PODVAZOVÁNÍ TĚHOTNÉHO BŘÍŠKA
Zavinování bříška je tradiční technika využívána ženami napříč mnoha kulturami po celém světě. O pevných šátcích z přírodních materiálů, kterými se ženy u nás zavinovaly v předválečném období se v knihách píše jako o pintách, v Mexiku se tradičně používají rebozo šátky a z východní slovanské tradice pochází svivalník, což je ručně tkaný šátek ze směsi bavlny a lnu.
Len býval po dlouhá staletí v našich zeměpisných šířkách tradičním materiálem pro výrobu oděvů a tak koresponduje s genetickou výbavou našich předků i nás samotných. Len v zimě hřeje, v létě chladí, je vhodný i pro citlivou pokožku. Slovanské ženy si šátek uvazovaly jak při menstruaci, bolestech zad, v těhotenství, v šestinedělí, tak i při pocitu nutnosti zahřát své ženské orgány, pánev a celou přilehlou oblast trupu anebo jako podporu při nošení svých dětí.
Nyní se s velkou vděčností dožíváme doby, kdy se k nám tato blahodárná, uzdravující a pečující technika navrací.
V těhotenství ti podvázání šátkem přinese úlevu a lehkost při nošení tvého děťátka. Úvaz v oblasti zvětšujícího se těhotenského bříška ulevuje vazům a svalům v podbřišku, kolem kyčlí a celé pánve a tím zmírňuje případnou bolest. Zavinování je také skvělou prevencí diastázy a rozvolnění stydké spony.
Zavinuté bříško je pro tebe i miminko jistým osobním ohraničením, pocitem bezpečí a ochrany. Šátek ti udržuje teplo v děloze, dodává zpět teplo do ledvin, které jsou těhotenstvím vyčerpány, a zahřátím celé pánevní oblasti pomáhá předcházet různým neduhům a nemocem.
Video zde